Haber-Banner

Geri SPOR

SPOR HABERLERİ

U-19’da 3. Hafta heyecanı

Nevşehir U-19 Futbol Ligi'nde cumartesi ve pazar günü 3. Hafta maçları yapılacak. 

AddThis Social Bookmark Button
Yorum Ekle

Kaymakamlık Kupası sahibini buldu

Ürgüp Kaymakamlığı Voleybol turnuvasında Milli Eğitim şampiyon oldu.20141211162734_dsc_0489-kopya

AddThis Social Bookmark Button
Yorum Ekle

Üniversiteler arası Voleybol Nevşehir’de

16 – 20 Aralık tarihleri arasında Üniversite Sporları Federasyonu tarafından organize edilen 2.lig Bayan ve Erkekler Üniversiteler arası voleybol şampiyonası Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi ev sahipliğinde Nevşehir’de yapılacak.

universitelerarasi-1-lig-voleybol-musabakalari-IHA-20140505AW080946-4-t

AddThis Social Bookmark Button
Yorum Ekle

Şampiyonluk Kupasını Rektör'e verdiler

Türkiye Üniversitelerarası Futbol 2. Lig Grup müsabakalarında şampiyon olan olarak 1. Lige yükselen Hacı Bektaş Veli Üniversitesi futbol takımı, şampiyonluk kupasını Rektör Prof. Dr. Filiz Kılıç’a takdim etti.IMG_4495

AddThis Social Bookmark Button
Yorum Ekle

Altınyıldız galibeyete devam ediyor

Altınyıldız Koleji Lise Genç Kız Voleybol takımı galibiyet serisine devam ediyor.IMG-20141204-WA0006

AddThis Social Bookmark Button
Yorum Ekle

Beşiktaşlılar Grubundan Rektöre ziyaret

NIMG_4267evşehir Hacı Bektaş Veli Üniversiteli Beşiktaşlılar Grubunu makamında kabul eden  Rektör Prof. Dr. Filiz Kılıç, öğrencileri okul ve ders dışında sosyal projelerle ilgilenmelerinden dolayı takdir etti.

AddThis Social Bookmark Button
Yorum Ekle

Öğrenciler ilk kez bowling oynadı

bowling_4NÖGED Derneği tarafından daha önce hiç bowling oynamayan Nevşehir’deki üniversite öğrencileri arasında bir turnuva düzenlendi.

AddThis Social Bookmark Button
Yorum Ekle

Dünya’da ilk kez Kapadokya’da yapılacak

Güzel Atlar Diyarı Kapadokya Bölgesi’nde Dünya’nın ilk Atlı Oryantiring yarışması yapılacak.
Türkiye Oryantiring Federasyonu’nun yönlendirmeleri ile Nevşehir Oryantiring il Temsilcisi Osman Çölgeçen tarafından, Kapadokya bölgesinde bulunan binicilere  yönelik oryantiring temel eğitimi verilmeye başlandı.
Nevşehir Oryantiring il Temsilcisi Osman Çölgeçen, Türkiye Oryantiring Federasyonu faaliyetleri kapsamında, oryantiringin geliştirilmesi, duyurulması ve Oryantiring branşında farkındalık oluşturmak için, Dünyada ilk defa atlı oryantiring koşusu yapılması planlandığını ifade ederek, “  Bilindiği üzere, oryantiring yarışları dört (4) ana disiplin şeklinde (koşarak, kayakla, bisikletle, tekerlekli sandalye ile yapılan patika oryantiringi yapılmaktadır.  
Bu kapsamda atlar, arazi şartlarında oryantiring hedeflerine alıştırılırken, binicilerde harita ve pusula kullanma, atla birlikte arazide yön tayin etmeye yönelik konularda antremanlar yürütmeye başladılar.  Atlı Oryantiring çalışmaları, Kadost Aktivite Sağlayıcı sponsorluğunda ve Göreme Belediyesi’nin destekleri ile  Göreme Kılıçlar Vadisi, Güllü Vadi bölgelerinde yapılmaktadır.
Dünya’da koşulması gereken 101 oryantiring parkuru içerisine giren Kapadokya’da her yıl Mart ayı son haftasında “Uluslararası Kapadokya Cup Oryantiring Yarışları” düzenlenmektedir. Bu yarışlara yerli ve yabancı, her yaş kategorisinden yaklaşık 1500 sporcu katılmaktadır. Yine 28-30 Mart 2015 tarihleri arasında, Kapadokya’da yapılacak olan uluslararası oryantiring yarışlarında, Dünyada ve Türkiye’de ilk defa yapılacak olan Atlı Oryantiring Gösteri Yarışları da programa alınmıştır.  
Bu uygulamanın Dünya oryantiring camiasında, Türkiye  ve Kapadokyanın tanıtılması, Türkiye’de oryantiringe olan duyarlılığın artırılması noktasında katkılar sağlaması bekleniyor” dedi. IMG_4676
AddThis Social Bookmark Button
Yorum Ekle

Futbol hakemliği kursu açılacak

Nevşehir’de futbol hakemleri yetiştirebilmek amacıyla kurs açılacak.baarl_hakemler

Haber: Mehmet Özdemir

AddThis Social Bookmark Button
Yorum Ekle

Üniversite 1. Lig’de oynayacak

Üniversiteler arası Futbol müsabakalarında şampiyon olan Hacıbektaş Veli Üniversitesi 1. Lig’de oynaya hak kazandı.niversite_futbol_sampiyon

AddThis Social Bookmark Button
Yorum Ekle

Öğrenciler bowling ile tanışıyor

Nevşehir Öğrenci ve Gençlik Derneği üniversitesi de okuyan ve daha önce hiç bowling oynamayan öğrenciler arasında bir şampiyona düzenleyecek.

renciler_bowling_tansacak

AddThis Social Bookmark Button
Yorum Ekle